Arles

Camargue – Fantastická prírodná oblasť

Jedinečný pohľad na dychberúcu krajinu, ktorá se stala útočiskom mnohých zvierat a miesto, kde sa stretáva more s pevninou, to sú mokrade Camargue. Tu máte skvelú možnosť vstúpiť do zeme bielych koní a vychutnať si nádherné prostredie nedotknutej krajiny. Či už ste prišli preskúmať krajinu prechádzkou na koni, alebo si chcete vychutnať zdanlivo nekonečné pláže v Saintes-Maries-de-la-Mer, unikátna oblasť Camargue má niečo pre každého.

Cena: 45 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: pol dňa

Prehliadka terénnym vozidlom cez Camargue

Camargue je jedna z posledných miestnych oblastí Stredozemného mora, kde se nenachádza množstvo hotelov, apartmánov, či súkromných sídel. Na tejto prehliadke terénnym vozidlom preskúmate oblasť mokradí  Camargue s jedinečným pohľadom na krásnu krajinu a budete mať možnosť zhliadnuť útočisko typické pre divoké biele kone, plameniaky a naviac tiež nádherné pláže. Zájazd začína v malebnej dedinke  St. Marie de la Mer.

Cena: 79 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: pol dňa

AIX-en-PROVENCE – Najkrajšie miesto pre život

Aspoň tak to hovoria Francúzi. Pre istotu ale bude lepšie, keď sa o tom presvedčíte sami a zažijete okúzľujúcu atmosféru historického mesta. Odporúčame Vám začať exkurziu ochutnávkou vynikajúcej cukrovinky Calisson, vyrábanej z mandlí, pomarančovej kôry a kandizovaného melónového cukru. Najlepšie miesto, kde ju môžete ochutnať je jedna z luxusných kaviarní v okúzľujucej ulici Cours Mirabeau. Ďalšia zaujímavosť je cesta po stopách  Paula Cézannea do jeho galérie v Aix, ktorý je považovaný za jedného z majstrov impresionizmu. Po prehliadke krás a panorám mesta budete mať možnosť poobzerať sa po nejakých darčekových predmetoch ako spomienke na provensálsku oblasť.

Cena: 39 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: pol dňa

Okúzľujúce pobrežie Cote D´Azur – výlet do Monaka a Nice

Komfortný autobus Vás po trojhodinovej ceste zavezie priamo z Arles do Monaka. Pri príchode do tohto luxusného štátu uvidíte najslávnejšie a najznámejšie kasína na svete. Predtým, než sa bude pokračovať do Nice budete mať dosť času na prechádzku alebo obed v miestnych reštauráciách. Po prehliadke prístavného mesta Nice so sprievodcom budete mať taktiež množstvo času na kávu buď v pasáži  Cours Saleya v starej časti mesta alebo v jednom zo slávnych hotelov.

Cena: 119 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: celý deň

Strava: Obedový balíček

Marseille – jedno mesto, dva rozdielne svety

Druhé najväčšie francúzske mesto a najväčší prístav Stredozemného mora. Marseille sa skladá z dvoch svetov. Jeden na mori, druhý na pevnine. Marseille bolo objavené v r.  600 př. n. l., preto sa považuje za najstaršie mesto Francúzska. Exkurzia začne hodinovou jazdou priamo do srdca Marseille a to do historického prístavu. Práve na tomto mieste sú odlišnosti dvoch svetov obzvlášť badateľné. Starý prístav nie je len domovom pre obrovské lode, ale tiež obľúbené kotviace miesto pre moderné jachty. Naviac okrem prístavu stojí za návštevu bazilika Notre Dame de la Garde, hradná pevnosť a nádherný Palais Longchamp. Vaša spiatočná cesta do Port St. Louis Vás povedie cestou okolo pobrežia.

Cena: 45 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: pol dňa

Soľ a mušle – zájazd pre gurmánov

Pomocou prevoznej lode “Bac de Barcarin“, prekročíte Rýn a dostanete sa do malého mestečka Salin de Giraud se soľnými plantážami. Hory bieleho zlata sú všade naokolo a niet divu, každoročne sa tu vyprodukuje cez  900 000 ton soli. Nielen že budete okúzlení soľnou krajinou, ale tiež si budete môcť zakúpiť slávnu  “Fleur de sel“. Prehliadka ďalej pokračuje cez rieku  Rhône do ďalšej destinácie a to priamo na farmu mušlí blízko  Port St. Louis. V oblasti Anse de Carteau sú mušle a ustrice pestované a paipravované priamo na predaj. Samozrejmosťou prehliadky je tiež ochutnávka.

Cena: 49 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: pol dňa

Strava: Mušle a ustrice

Avignon

Let nad Provence

Vy ste naša VIP. Staňte sa súčasťou exkurzie, nastúpte do limuzíny a o 20 minút neskôr sa ocitnete na letisku v Avignone. Tu nastúpite do lietadla  Cessna alebo Piper maximálne s ďalšími troma cestujúcimi. Výhodou týchto ľahkých lietadiel nie je len ich ľahká ovládateľnosť, ale tiež možnosť letu v nízkych výškach. Za 45 minút preletíte ponad akvadukt Pont du Gard, Saint-Remy, starobylú dedinu  Les Baux, oblasť Alpilles a nad mestami Beaucaire a Tarascon.

Cena: 239 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: 1,5 hodiny z toho 45 minút vo vzduchu

Nočný Avignon

Starobylé mesto Avignon je okúzľujúce nielen cez deň ale svoje osobité čaro má aj v noci. Centrum Avignonu a Apoštolský palác osvetlený tisíckami svetiel si nemôžete nechať ujsť. Nezažijete len nádhernú nočnú scenériu, ale tiež si vypočujete zaujímavé príbehy o meste a jeho histórii. Sme si istí, že si to užijete!

Cena: 19 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: 1,5 hodiny
Poznámka: Exkurziu bude možné uskutočniť, len ak bude loď A-ROSA kotviť v Avignone cez noc.

Pešia prehliadka Avignonu 

Cez malé aleje, okolo množstva malých mestských palácov, kaplniek a kostolov Vás exkurzia zavedie k slávnemu Pápežskému palácu v Avignone. Každý rok sa tu v júli koná údajne najväčší divadelný festival na svete. Na štyri týždne sa ulice Avignonu premenia na farebný trh tvorivosti.  Prehliadka Vás zavedie okolo kostola St. Agricol, ďalej na vyhliadku  Rocher des Domes, kde si budete môcť vychutnať jedinečný panoramatický výhľa na mesto, údolie rieky Rhône a slávny  Avignonský most.

Cena: 29 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: 2,5 hodiny

Gardský most a Uzés

Gardon je pre mnohých takmer neznámy prítok rieky Rhône. Tento stred dvoch vodných tokov je svetovo známe mesto historickej pamiatky – Gardského mostu, ktorý je jedným z najväčších majstrovských diel stredoveku. Tento trojposchodový románsky akvadukt je  275 metrov dlhý a 49 metrov vysoký. Vďaka svojej unikátnej hodnote patrí k svetovému dedičstvu UNESCO. Na spiatočnej ceste k lodi Vás prehliadka zavedie k malebnému mestečku Uzés, kde si budete môcť vychutnať pohľad na okúzľujúce námestie a nádhernú krajinu.

Cena: 45 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: pol dňa

Chalon–sur–Sâone

To najlepšie z Burgundska v meste Beaune 

Vína z burgundskej oblasti patria nepochybne k najlepším vínam na svete. Zvlášť veľmi dobre známe odrody vín ako Chardonnay a Pinot noir. Na ceste do historického mesta Beaune povedie prehliadka cez vinárske oblasti Pommard, Meursault, Chassagne a Puligny, ktoré patria k najznámejším v kraji Côte d’Or. Prehliadka Vám ponúka množstvo času na preskúmanie malebného mesta Beaune, ale tiež na návštevu najstaršej nemocnice Hôtel-Dieu známej ako Dom Boží. Historicá budova nemocnice je stará viac ako 500 rokov a dnes slúži ako jedno z najlepších múzeí vo Francúzsku.

Cena: 45 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: pol dňa

Nejlahodnějšie kura na svete – Kurací trh  v Louhans

V blízkosti rieky Saône se nachádza malebné mesto Bresse. Práve názov Bresse je tiež pomenovaním pre jedno z najlahodnejších druhov kurčiat na svete. Nie je teda vôbec prekvapujúce, že mnoho známych francúzskych šéfkuchárov trávi každý pondelok na týždennom kuracom trhu v obci Louhans blízko Bresse. Dokonca i svetoznámy šéfkuchár Paul Bocuse rád zavíta na toto miesto. Prehliadka po francúzskom trhu vo Vás zanechá množstvo zaujímavých a nezabudnuteľných zážitkov.

Cena: 49 EUR/os.

Dĺžka zájazdu: pol dňa

Dijon – město vévodů

Prohlídka Vás zavede přes vinice Route des Grands Crus, k renesančnímu zámku Clos du Vougeot až do Dijon, historického hlavního města regionu Burgundsko. Ve 14. a 15. století se město stalo mocným impériem s vévodským palácem, ve kterém pobývalo mnoho vévodů. Jedním z nich byl i Filip II., který měl ve svém vládnoucím období stejnou moc jako samotný francouzský král. Tito bohatí mecenáši, pobývající na vévodském paláci, byli velkými zastánci umění, což je patrné zejména v dnešní podobě města Dijon. Právě pro tento důvod je město Dijon považováno za jedno z nejkrásnějších měst Francie. Na konci prohlídky se přesunete pomocí kyvadlové dopravy přímo do města Tournus, kde na Vás bude čekat Vaše plavební loď A-ROSA.

Cena: 39 EUR/os.

Délka zájezdu: půl dne

Lyon

Městská prohlídka Lyonu

Dechberoucí město Lyon se nachází na soutoku řeky Rhône a řeky Saône. Jedno z nejstarších měst ve Franci, je široko daleko proslavené díky svým vysoce kvalitním výrobkům z hedvábí a také díky kvalitní gastronomii. Budete se moci projít historickou částí Lyonu, která je zařazena do světového dědictví UNESCO. Zhlédnete zde budovy postavené v italském renesančním stylu, jako jsou starověké divadlo a bazilika Notre-Dame de Fourvière. Během návštěvy starobylého obchodu s hedvábím se dozvíte několik zajímavých informací o francouzském průmyslu hedvábí, které Lyon nejen že obohatilo, ale také proslavilo po celém světě.

Cena: 39 EUR/os.

Délka zájezdu: půl dne

Za poznáním Lyonu pomocí Segway

Váš instruktor segwaye se s Vámi sejde na lodi, kde Vám názorně předvede, jak používat toto futuristické dopravní zařízení. V malých skupinkách pojedete přes historickou část Lyonu kolem mnoha slavných památek města. Tento způsob prohlídky Vám umožňuje zažít Francouzský způsob života.

Cena za osobu: závisí na žádosti a velikosti skupinky

Noční Lyon

Více než dvě stě lyonských památek, mostů a monumentů je po západu slunce zvýrazněno speciálním osvětlením, díky kterému vynikne jejich osobité kouzlo a vytvoří tak zcela nezapomenutelnou atmosféru nočního města. Bazilika Notre-Dame de Fourvière a Opéra de Lyon Vám nabídnou dechberoucí pohled, který jen tak nezahlédnete. A mnoho dalších částí města, náměstí a starobylých uliček se najednou rozsvítí jako mávnutím kouzelného proutku.

Cena: 37 EUR/os.

Délka zájezdu: 1,5 hodiny

Trévoux

Zlaté kameny a vynikající víno

Prohlídka Vás povede přes vinice dále přes vesnici proslavené “zlatými kameny“ až k středověkému městu Oingt s pevností. Zde si budete moci vychutnat nezapomenutelný pohled na vinařskou oblast Beaujolais a procházku v historických uličkách. Poté se bude pokračovat na zámek Vaurenard přímo do vinných sklepů rodiny Ghislain de Longevialle, která již přes 300 let vlastní zdejší vinice. Právě zde budete mít možnost ochutnat slavná vína Beaujolais.

Cena: 47 EUR/os.

Délka zájezdu: půl dne

Strava: ochutnávka vín

Tournus/Mâcon

Klášterní chodby města Cluny

Dnes si již málo kdo dokáže představit, že právě město Cluny bylo před 1000 lety centrem náboženství v Evropě. Před tím, než byla bazilika sv. Petra v Římě dokončena, klášterní chodby v Cluny III patřili k největšímu křesťanskému klášteru v Evropě. Navštívíte zde pozůstatky pěti síní tohoto ohromující kostela a prozkoumáte fascinující život místa, kde pobývalo až 10 000 mnichů.

Cena: 47 EUR/os.

Délka zájezdu: půl dne

Návštěva muzea vína

Jedno z nejlepších světových muzeí vín se nachází právě ve městě Mâcon. Není tedy zcela náhodou, že město je domovem nejdůležitějšího výrobce vína, Georgese Duboeufa, který se stal patronem muzea. Návštěva výstavních prostorů muzea se vzdělávacími obrazovkami, Vám umožní zažít celý svět vína v plných douškách.

Cena: 49 EUR/os.

Délka zájezdu: půl dne

Viviers

Dobrodružství na kajaku

Prohlídka Vás nejprve povede z města Viviers nebo z vesnice La Voulte přímo na nástupní místo, kde začne Vaše vodní dobrodružství. Po obdržení podrobných pokynů Vám bude přidělen kajak, se kterým pak vyrazíte na dobytí řeky. Tato prohlídka kajakem Vás na jedné ze světově známých sjízdných řek zaveze do klidných vod ale i přímo do vzrušujících peřejí. Před zpáteční cestou na loď se zastavíte na lehký piknik.

Cena za osobu: závisí na velikosti skupiny a sezoně – více informací obdržíte od Vašeho delegáta na palubě.

Jižní oblast Ardèche

Vápencová oblast Ardèche tvořena v průběhu milionů století patří k nejkrásnějším krajinám na jihu Francie. Prohlídka kolem řeky Vám nabídne pohled na několik malebných jeskyní v oblasti, jako je Grottes des Madeleines s 25 podzemními halami nebo Grotte Chauvet s nejstaršími jeskynními malbami na světě. Po prohlídce jeskynní následuje návštěva levandulového průmyslu v oblasti Ardèche, kde budete mít možnost dozvědět se něco víc o různých druzích levandule stejně tak jako o využití levandule v lékařství, ve výrobě parfémů a různých dalších odvětví. Na konec se vrátíte zpátky na Vaši loď A-ROSA.

Cena: 59 EUR/os.

Délka zájezdu: půl dne

Důležitá poznámka: Teplota v jeskyních je pouze 15°C, vezměte si, prosím, s sebou teplé oblečení.

Historie renesančního zámku

Velkolepý zámek Grigonu, který se tyčí nad levandulovými poli, lze zahlédnout ze všech stran. Původní stavba z 12.stol byla ve 13. století přestavěna na pevnost, která se v 17. století přeměnila na podobu renesančního zámku. Během Francouzské revoluce byl zámek kompletně zničen, ale díky Madame Fontaine byl ve 20. století obnoven. Dnes je zámek stejně důležitý tak jako katolický kostel St. Saveur s historickým oltářem ze 17. století a s hrobkou markýzi de Sévigné. Návštěva kostela i zámku je samozřejmostí.

Cena: 49 EUR/os.

Délka zájezdu: půl dne

Top