Vianočné mesta na Rýne

Vydajte sa na Vianoce na sever k Sinterklaasovi.

Obrovský vianočný strom vyzerá na pozadí kolínskej katedrály takmer nepatrne. Vianočnú atmosféru nájdete hneď pri nástupe do nášho východiskového mesta plavby po rieke, impozantného Kolína nad Rýnom. V najlepšej sviatočnej nálade sa vydávame smerom k Holandsku, zatiaľ čo katedrála sa na obzore pomaly zmenšuje a zmenšuje. A teraz je čas povedať si: ahoj Vianoce!

Termín: 23.12. – 30.12.2023

Cena: od 1488€/osoba

Najdôležitejšie momenty 8 dňovej vianočnej plavby po Rýne

Strávte s nami nezabudnuteľné Vianoce na palube jednej z 5* lodí A-Rosa.

V Amsterdame môžete zažiť skvelú vianočnú atmosféru na každom kroku: či už v útulnej krčme, na plavbe po kanáli, a dokonca aj v mnohých múzeách. Hausbóty a úzke domy so stupňovitými štítmi žiaria vo sviatočnej nádhere. Holanďania vedia, ako oslavovať. A spoločne netrpezlivo očakávame Sinterklaasa, holandského Santa Clausa.

Počas vianočnej plavby navštívite druhé najväčšie mesto Holandska. „Manhattan na Mese“ vyžaruje viac mestskej a medzinárodnej atmosféry ako ktorékoľvek iné miesto v Holandsku. V posledných rokoch sa Rotterdam stal hlavným mestom architektúry. Veľké architektonické budovy sú charakteristickými znakmi modernej doby. Pri troche šťastia uvidíte počas svojho dňa v Rotterdame aj ďalšie výletné lode, pretože najväčší námorný prístav v Európe je obrovským dopravným uzlom.

Objavte najstaršie mesto v Holandsku počas svojej vianočnej plavby! Dordrecht, mesto na vode, s nespočetnými pamiatkami a malými mestskými prístavmi. Tu sa zbiehajú tri rieky Merwede, Noord a Oude Maas, ktoré dodávajú Dordrechtu atmosféru mesta pri mori.

Keď sa vaša plavba po Rýne zastaví v Antverpách, rýchlo si uvedomíte, že tomuto malému flámskemu prístavu nie je sviatočná žiara cudzia. V skutočnosti tu bol lesk prakticky vynájdený: toto rokmi overené obchodné mesto je významným centrom diamantov, kde sa drahé kamene leštia, až sa trblietajú ako hviezdy. Aj samotné Antverpy sú klenotom – z lode sa vám naskytne nádherný pohľad na ich veľkolepé domy so zdobenými stupňovitými štítmi.

Oslávte Vianoce na palube jednej z luxusných lodí, užite si služby all inclusive, wellness centrum a romantickú atmosféru vianočného Rýna.

Itinerár

Deň 1: Kolín nad Rýnom / Odchod: 16:00

Deň 2: Amsterdam / Príchod: 13:00

Deň 3: Amsterdam / Odchod: 23:00

Deň 4: Rotterdam / Príchod: 09:00 Odchod: 18:00

Deň 5: Rotterdam / Odchod: 06:00

            Dortrecht / Príchod: 09:00 Odchod: 20:00

Deň 6: Antverpy / Príchod: 08:00 Odchod: 17:00

Deň 7: Plavba loďou

Deň 8: Kolín nad Rýnom / Príchod: 06:00

Zistite viac informácií

Top