Gurmánska plavba po Seine

Najdôležitejšie momenty plavby po Seine pre labužníkov

Zažite tri veľké „C“ Normandie

Nie sú najkrajšie chvíle tie, v ktorých jeden vrchol bezprostredne nadväzuje na druhý? Táto plavba je plná takýchto zážitkov, pretože vás z Paríža prevedie Normandiou, domovom veľkých francúzskych „C“: Camembert, Calvados a Cidre.

Kulisy: členité pobrežie, románske rybárske dediny a stredoveké mestá. A znova a znova: milióny jabloní, ktoré dodávajú sviežemu vánku sladkú vôňu. Nechajte prírodu, aby vám vyrazila dych a povzbudila chuť do jedla. Počas pobytu na palube už na vás čaká šéfkuchár Oliver Edelmann a jeho tím, ako aj naši dvaja hosťujúci kuchári, aby prekvapili vaše chuťové bunky.

Termín plavby: 14.09.2023 – 21.09.2023

Cena od: 2.012,- €/osoba

Zahrnuté kulinárske služby:

  • Dve gurmánske menu od hosťujúceho šéfkuchára Milesa Watsona (šéfkuchár, dizajnér potravín a tvorca kulinárskych trendov z Nového Zélandu) a Davida Görneho (šéfkuchár reštaurácie „G. a.“ v Normandii a jediný nemecký šéfkuchár s michelinskou hviezdou vo Francúzsku).
  • Jedna ochutnávka cidre s majstrom someliérom Hendrikom Thomom.
  • Jedna kuchynská párty „Rock en bateau“. Pri počúvaní francúzskej hudby sa prejdete k miestnym vinárom, pochutnáte si na miestnych špecialitách a uvidíte odborníkov, affineurs a kuchárov pri práci.
  • Pokiaľ ide o víno, plavbou sprevádza Hendrik Thoma.

Cesta, ktorá poteší Vaše zmysly nielen pri stole, ale aj na rieke.

Z Paríža do Caudebec-en-Caux, Rouenu, Les Andelys a Vernonu do Paríža.

Vernon

Dnešný deň bude pravdepodobne jedným z vrcholov vašej plavby po Seine: budete mať príležitosť navštíviť dom a záhradu Clauda Moneta v Giverny. Je to magnet pre milovníkov umenia a kultúry a pre tých, ktorí majú romantické sklony – a to právom. Bujná záhrada vyzerá ako lúka plná kvetov priamo z impresionistického obrazu. Najdôležitejším bodom je očarujúce jazierko s ľaliami, ktoré je predmetom jedného z najcennejších obrazov na svete. A budete ho môcť obdivovať zblízka – to je výhľad!

Normandia

Začiatkom 19. storočia sa normanské pobrežie stalo módnym vďaka maliarom a prvým ľuďom z módnej spoločnosti. Čo však tvorí pôvab tejto krajiny? Samozrejme: divoké kriedové útesy a jemné piesočnaté pláže, malebné rybárske dedinky, svieža zelená idyla a mierna riečna krajina, ktorú zdobia opátstva a hrady rozkladajúce sa v zákrutách Seiny. Možno vo vzduchu zacítite jemnú vôňu jabloní? Ak áno, ste na stope základnej zložky miestneho pôžitku: Calvados, slávne brandy, ktoré sa destiluje z jablčného vína, je nielen vynikajúcim digestívom, ale aj tajomstvom tradičnej miestnej kuchyne.

Rouen

Keď vstúpite do ulíc krásneho prístavného mesta Rouen, budete mať pocit, že ste sa vrátili v čase. Keď sa vydáte po stopách francúzskej národnej hrdinky Johanky z Arku, zažijete históriu na vlastnej koži. Toto mesto je aj mestom umenia: katedrála slúžila ako námet pre impresionistického maliara Clauda Moneta. K ďalším malebným pamiatkam v regióne patria opátstva a hrady, ktoré uvidíte na brehu, keď sa budete plaviť pozdĺž Seiny smerom k Caudebec-en-Caux.

Top